Klikněte prosím zde: www.anette-lollipop.blog.cz

2.kolo soutěže o NEJ nehty: ZDE

Novoroční předsevzetí: Zhubnout!

6. ledna 2012 v 19:00 | AneTča |  Tipy
Myslím si, že většina z vás, si daly právě jako novoroční předsevzetí to, že musí zhubnout.
Nedivím se, ale ještě před tím, než se pustíte do samotného hubnutí, zkuste si přečíst tento článek, doufám, že vám sand v něčem pomůže :)

Porozmýšlet se
Troufám si říct, že více, jak polovina čechů si dává novoroční přesevzetí, právě to, že musí za každou cenu zhubnout.
Co si o tom myslím já? Myslím si, že to stejně nikdy nedopadne dobře. Možná, že to vydržíte maximálně 2-3 dny a praštíte s tím, protože to nevydržíte. A funguje to tak snad u každého druhého člověka. Než se do samotného hubnoucího předsevzetí vrhnete, je dobré, si nejdřív někde napsat, nebo si říct v hlavě, jestli jste vůbec schopni to vydržet.
Pokud víte, že si takové předsevzetí dáváte už bezmála 4-5 let, méně nebo více, na tom nesejde, nemyslím si, že máte velkou šanci u toho vydržet.
Pokud jste se ale zhubnout opravdu rozhodli a nechcete to měnit, nic vám vom nemůže bránit a s chutí do toho!
Věřit si
Tohle, je asi ta nejdůležitější část celého hubnoucího procesu. Věřit si, že to zvládnete, mít nějakou motivaci, bez motivace nejde nic. Stačí si někde na papírek napsat, proč to děláte, nebo pro koho. Za jakým účelem, co si od toho slibujete. Vezmu příklad. Někdo chce zhubnout do džínů. Třeba při cvičení, kdy už si myslíte, že to vzdáte, myslete na ty džíny (nebo jinou danou věc pro kterou to děláte) a hlavně myslete na to, jaký to bude krásný pocit, když se do nich znovu vejdete. budete plní odhodlání s tím neskončit a o to jde. Bez motivace, nedosáhnete v životě ničeho.
Režim
Hlavní částí režimu je hlavně dostatečně pít. Píše se to všude, ale je to pravda. Pitný režim je to v čem spočívá celý trik. Navic, jak se říká, hlad, je převlečená žízeň. Když vás přepadne chuť na jídlo, napijte se. Voda vás zasytí a nebudete mít pocit hladu.Doporučuje se denně vypít 2 až 2 a půl litru čisté vody z kohoutku. Někteří tolik vody nestačí za den vypít, to chápu a naprosto tomu rozumím. Nikdo vás nemůže nutit, tolik vody denně vypít. Když máte chuť na sladké, dopřejte si ovoce, jahody, jablka, banány, hroznové víno.
Hlavně teď kolem období zimy, je ovoce a různých citrusových plodů dostatečné množství, takže o něj není nouze. Je k dostání všude. Hlavně citrusové plody, mandarinky, pomeranče, pomela, citróny, limety (jsou k sehnání i v létě). Hlavně, jezte co 3 hodiny, nejezte jenom proto, že někde blízko máte jídlo, na stole před sebou.
Teď v zimě, je všude obzvlášť hodně cukroví, ale ten pocit, že jste odolali a nedali si, je přece úžasný, ne?
Cvičení, je taky velmi důležité, bez pohybu, totiž taky ničemu nepomůžete. Nejlepší je věnovat se cvičení přibližně 3x do týdne 20 minut. Třeba jízdou na rotopedu, nebo už normální sedy-lehy, dřepy, kliky a vůbec, všechno co znáte, dají se použít jakékoliv cviky.
Nebo když bydlíte v paneláku, který má výtah, projděte se radši po schodech. Projdete se, ale něco pro sebe uděláte.
Otázky pro vás:
Dal vám něco tento článek? Jste rozhodnuti, že se do hubnutí vrhnete?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama