Klikněte prosím zde: www.anette-lollipop.blog.cz

2.kolo soutěže o NEJ nehty: ZDE

Duben 2010

Bora Bora

30. dubna 2010 v 14:26 | AneTča |  Referáty
Bora-Bora je ostrov v soustroví Francouzská Polynésie. Leží v jižním Pacifiku ve skupině Společenských ostrovů, 280 km severozápadně od ostrova Tahiti, největšího ostrova této skupiny. Každý ze zdejších ostrovů je pozůstatkem jedné nebo více sopek a většinu z nich navíc obklopují prstence korálového útesu.

Ráj turistů

Bora-Bora nabízí širokou paletu aktivit a zajímavých míst, kvůli kterým na ostrov každoročně zavítají tisíce turistů. Na samotné pevnině existují dvě centra. Administrativním centrem ostrova je Vaitape, které se nachází na západním pobřeží a je zároveň i nejživější a nejobydlenější částí celého ostrova. Druhým centrem je Matira, též nazývaná "Matira point", jedná se o nejjižnější cíp ostrova s nádhernými plážemi a rozsáhlými lagunami.

Sportovní vyžití

K nejoblíbenějším aktivitám na ostrově patří: jízda na kajaku, paragliding, vodní lyžování, šlapadla, výlety na lodi s proskleným dnem, windsurfing, tenis, stolní tenis, plážový volejbal, plavání v bazénu nebo projížďka na vodním skútru. K těm nejoblíbenějším činnostem na ostrově však patří šnorchlování a potápění a to především pro pestrobarevnost zdejší mořské fauny. Pod vodou se lze setkat s houfy pestrobarevných ryb, baracudami, rejnoky, mantami, murénami, želvami či žraloky. Se zkušeným místním průvodcem se lze vydat i na pěší túru na nejvyšší dominanty ostrova - horu Pahia či Otemanu, ze kterých se návštěvníkům naskytne výhled na rozsáhlé laguny podél celého ostrova.

http://ramblingmoo.files.wordpress.com/2007/03/bora-bora.jpghttp://redcarpetweddings.files.wordpress.com/2009/12/bora_bora_02_1.jpghttp://farm1.static.flickr.com/49/127888542_058b403db9.jpghttp://www.hotellx.com/wp-content/uploads/2008/11/fs_borabora.jpg

Kuře na paprice

29. dubna 2010 v 20:34 | AneTča |  Recepty

Kuře na paprice

naporcované kuře, olej, 1 vetší cibule , sůl, 1/4 l smetany, hladká mouka, sladká papriky
Porce kuřete posolíme, posypeme sladkou paprikou. Na rozpálený dáme cibulku a zpěníme. Přidáme porce kuřete, orestujeme a dusíme a podléváme menším množstvím vody, aby se nepřipálilo. Doplníme množství vody dle požadovaného množství výsledné omáčky a zahustíme moukou rozmíchanou ve vodě. Nejméně pět minut povaříme, zcela nakonec přidáme smetanu a necháme přejít varem. Podáváme s rýží nebo těstovinami.

Móda a styl na jaro a léto 2010

29. dubna 2010 v 20:25 | AneTča |  Trendy apod.
Možná si ťukáte na čelo, jasně zima je v plném proudu, taky píšu z hor. Lyžovačka je prostě zrovna super, ale lyžařskou bundu, kalhoty i lyže už mám, tak mě trochu začalo zajímat, co bude vlastně dál. Zjistila jsem, že se už urodily u návrhářů jednak nějaké nové plavky 2010 a pak taky modely a módní trendy na rok 2010.
Možná stejně jako já, že i letos bude potřeba do všech těch modýlků zlikvidovat špeky ve fitku. Oblečení na fitness a aerobic tedy možná bude potřeba řešit první, jestli vám stejně jako mě zpuchřely gumičky u dresů, které bych na sebe stejně asi už nenavlékla, ani kdyby nezpuchřely.
Takže pokud nevíte co, tak budou in zase barevné topíky a tuniky, oblíbené džínečky a různé ocvočkované a opáskované botičky, a hlavně různé bláznivé detaily. Ale taky se bude nosit hodně černá, ocelová a zemité barvy, to hlavně zjara, ale pak v létě se rozzáří barvičky na různých letních šatech, páscích, kabelkách, brýlích a plavkách:

Otto-shop.cz - móda JARO 2010


Kameňák

29. dubna 2010 v 20:23 | AneTča |  Legrácky
A víš kdo s něma spí? Jenom jedničkáři Pepane,jenom jedničkáři!


Bleskovka 26

28. dubna 2010 v 19:11 | AneTča |  Bleskovky
1) Čus
2) Jak je?
3) Těšíte se na léto?
4) Máte rádi psi?
5) Máte rádi kočky?
6) Máte facebook?
7) Máte blog?
8) Líbí se ti můj blog?
9) Jakou přezdívku na diplom
10) Co na diplom
11) Měj se hezky a zase někdy přijď
12) Ahoj

Beru 3 lidi !! Až uvidíte, že tam jsou už tři lidi tak už tam nepište !! Nevemu Vás !!!

Hodnocení mého blogu

27. dubna 2010 v 20:52 | AneTča |  O blogu

vzhled:1*
písmo:2
úprava:1-
Barvy:1*
Zábava:2-
první
dojem:1*
Celkem:1-
Tvůj blog je velmi hezký,ale moc nějaká zábava tam neni...Můžeš dělat soutěže....Bylo by to fajn....Ale jinak tvůj blog na první pohled dostává 1****************.....Pua

Mix všech "mejch" fotek dohromady :)

27. dubna 2010 v 16:47 | AneTča |  Fotogalerie
AneTča
Pokud se chcete kouknout na všechno foto, dejte celý článek... =)

Návštěvnost za 26.dubna

27. dubna 2010 v 14:29 | AneTča |  Navstevnost

Vítej, crazybloganety!


Včera navštívilo Váš blog 87 lidí, nejčtenější články byly:

Juchůů juchůů juchůů !! strašně moc moc moc moc moc moc moc moc vam dekuju !!

Conversky, které možná budu mít

26. dubna 2010 v 19:38 | AneTča |  Fotogalerie
Jsou úžasný.. Strašně moc bych je chtěla... Stojej jenom 990 Kč.
<br /><br /><a href="/produkty/converse-tenisky-chuck-taylor-102973" id="node_link_text" class="active">View Image Details</a>

<br /><br /><a href="/produkty/converse-tenisky-chuck-taylor-102973" id="node_link_text" class="active">View Image Details</a>

Chci jééé <3 :D :*

Lady Gaga jako panenka Barbie.. (panebože !! Co ty lidi nevymyslej) XD

26. dubna 2010 v 18:42 | AneTča |  Lady GaGa

Barbie jako Lady Gaga

12. 2. 2010 Radka Sirko Tisk Poslat
Nejstylovější panenka světa se představuje v novém kabátu.
Všechny jsme ji musely mít, všechny jsme ji musely znova a znova převlékat a vymýšlet nové modely. Čínský vizuální umělec nám ve své kreativitě vytřel zrak.
Veik, 29letý umělec z Beijingu, pojal nejslavnější hračku jako stylovou ikonu Lady Gaga. Vytvořil pro ni oblečení přesně podle nejvíce šokujících modelů zpěvačky, včetně účesů a všech doplňků.
"Když jsem viděl všechny ty fantastické převleky, paruky a makeupy, říkal jsem si, že by mohlo být docela zábavné je vytvořit i pro panenky. Vždyť i sama Lady Gaga tím musí být úplně nadšená."
A tak je Barbie oblečená v záplavě zelených žabek, nosí extravagantní boty od Alexandera McQueena nebo šaty od Jeana Charlese de Castelbajaca.
Veikův nejoblíbenější model je z videoklipu Bad Romance. "V tomto klipu má Lady Gaga na hlavě bílou krysu. Vždycky jsem se krys šíleně bál, ale tenhle model mě absolutně nadchl, uvědomil jsem si, že krysy jsou neuvěřitelně cool."
Barbie je světově nejznámější a nejprodávanější panenka, poprvé byla představená na American Toy Fair 9. března 1959.
Vynálezcem panenky Barbie byla paní Ruth Handlerová. Vytvořila ji pro svou dceru Barbarru, po které panenku také pojmenovala. Za dobu své existence se Barbie stala ikonou celé řady umělců a módních návrhářů, například Andyho Warhola, Donatelly Versace nebo Christiana Diora.

Lady GaGa - "CHRISTMAS TREE"

26. dubna 2010 v 16:48 | AneTča |  Videa

Já-vygebená xD

26. dubna 2010 v 16:36 | AneTča-Petina |  Fotogalerie
Petra Petinka Bílková

Návštěvnost za 25.dubna

26. dubna 2010 v 16:18 | AneTča |  Navstevnost

Vítej, crazybloganety!


Včera navštívilo Váš blog 71 lidí, nejčtenější články byly:

Návštěvnost větší a větší xD díky moc :)

25.dubna alá deníček

25. dubna 2010 v 21:25 | AneTča |  Deníček
Ahojky !! Jak se máte ?? Já suprově.. Dneska byl upe nejlepší den. Dopoledne jsem samozřejmě musela hrát na klavír, ale to mi moc nevadí, protože mě to docela baví... smajlík Potom byl oběd. Když jsem jedla, zavolala mi moje nej kámoška Haňula a zeptala se mě jestli můžu ven. Mohla jsem. Haňula pro mě přišla ve 13:30.. Nejdřív jsme šly do cukrárny na zmrzku. Hned potom jsme kráčely na dětský hřiště a tam jsme si ustlaly na písku a opalovaly se. Po chvíli tam přišli ňáký malí děcka a z nich jsme byly na nervy.Tak jsme radši odešly na hřiště, kde se většinou hraje fotbal... Tentokrát se tam fotbal nehrál. Běžely jsme až do prostřed hřiště, tam jsme si lehly a opalovaly. Za chvilku nas to přestalo bavit. Haňula navrhla,jestli bych se chtěla kouknout do jejího novýho pokoje. Souhlasila jsem, protože mě hodně zajímalo jak to tam asi bude vypadat. Můžu říct, že to tam měla fakticky moc hezký.. Haňula mi to všecko ukázala. U sebe v pokoji měla džus, který začala pít a já jí u toho rozesmívala..... a pak jsme šly na počítač a jako tam ?? NO COMENT !! My jsme se rvaly o myš... xD xD xD xD No radši nic... PROSTĚ NEJVĚTŠÍ PRČA... Tak čusss
AneTča

Čivava

25. dubna 2010 v 18:46 | AneTča |  Zvířata
Čivava je nejmenší plemeno psa na světě. Jeho jméno je odvozeno od největšího mexického státu Chihuahua, kde byl jeho výskyt poprvé doložen; indiánské pověsti zmiňují čivavy jako ochránce zemřelých náčelníků na cestě do světa duchů. Není však známo, zda jej původně chovali místní obyvatelé Aztékové či Toltékové nebo zda se do Mexika dostal se španělskými obchodníky z Japonska nebo Číny.
Povaha Čivav Obranářská a odvážná povaha Čivav, neubírá nic na jejich roztomilosti a přítulnosti. Dokáží být agresivní a neukázněné, ale při důsledném výcviku a přísnosti majitele se z Čivavy stává poslušné a hodné zvíře. Miluje procházky stejně jako ležení v teplíčku domova. Je velmi vhodná do bytu a zvláště ke starým lidem, kteří se o ni mohou starat s ohledem na její nenáročnost, velikost a oddanost svému pánovi, kterou mu prokazují mazlením v jeho náručí. Milují společnost psů i lidí, jsou odvážné a velmi smělé. Při jakémkoli náznaku útoku ze strany dospělých lidí nebo dětí, mohou i zaútočit a agresora pokousat. Proto se moc nehodí do domácnosti s malými dětmi.
Čivava je ostražitý a hbitý pes s velkýma vztyčenýma ušima; hmotnost dospělého psa se pohybuje ideálně v rozsahu 1,5 - 2,5 kilogramy, přijatelní jsou i psi pohybující se mezi 500 gramy a 1,5 kilogramu. Vyskytují se dlouhosrstí i krátkosrstí jedinci, barva srsti může být libovolná. Čivavy se dožívají věku až dvaceti let(obecně platí, že čím menší pes, tím delší život). První pes plemene byl oficiálně registrován roku 1904.Čivavy se rodí s neúplně vyvinutou lebkou - tento jev se nazývá fontanela.
http://www.celysvet.cz/fotky/civava_1.jpg

Halloween

25. dubna 2010 v 18:15 | AneTča |  Halloween
Halloween je svátek, který se slaví 31. října, většinou dětmi, které se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu nebo Vám něco provedu) a "koledují" o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. V Česku se Halloween moc neslaví.
Původní název byl Hallowe'en zkratka z anglického All-hallow-even (Doslova: Předvečer / vigilie všech svatých / první nešpory), Halloween vychází původně z pohanského (keltského) svátku Samhain - pohanského nového roku (konce pohanského léta). Uživá se také název předvečer svátku Všech svatých. Pravděpodobně má i návaznost na křesťanský svátek Všech svatých.

Symboly

Lilith se symbolem moudrosti - sovou
Tradičními znaky Halloweenu jsou dýně, speciálně vyřezané se svíčkou uvnitř (tzv. Jack-o'-Lantern), dále čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery, kostlivci atd. Barvy černá a oranžová.
Mnoho Halloweenských symbolů je založeno na tradičním pohanském vnímání jejich spojení s čarodějnictvím. Když byl Halloween jako slavnost přejat do křesťanské kultury, začaly tyto symboly být vnímány jako znaky zla, spojení se Satanem.
Masky V dávných dobách Egypťané často používali masky jako zpodobnění jejich božstva. Egyptské umění obsahovalo komplikované masky které kryly celý obličej a Egypťané věřili, že ztělesňují božstvo v lidské podobě. Masky byly známé v germánštině jako 'Grim' který byl také znám jako běžná část jmen bohů. Ve středověku křesťanská církev nošení masek zakázala a doporučila vyhnout se praktikám s nimi. Lidé však pokračovali v nošení na pohanských slavnostech, které přijali křesťané jako je například halloween a karneval.
Kočky Egypťané považovali kočku za posvátnou a jejich bohyně úrody považovala za matku boží všechny kočky. Ve středověku byla římská bohyně lovu Diana považována za královnu čarodějnic, kočky souvisely s čarodějnictvím a byly považovány za "mazlíčka" čarodějnic. Dnes se staly kočky jedním z populárních symbolů Halloweenu a černá kočka je často spojována s neštěstím a špatným znamením.
Sovy Sova zastupuje moudrou ženu z vesnice, známou jako léčitelku nebo bylinkářku jako byly například řecká bohyně moudrosti Athéna, Blodeuwedd, Lilith a Mari. Mari dokonce mohla vzít na sebe podobu sovy. Dnes jsou sovy spojovány s čarodějnicemi na Halloween. Například Harry Potter, vymyšlený čaroděj od Joanne Rowlingové, má sovu jako domácího mazlíčka a používá ji ke komunikaci.

[editovat] Halloweenské hry

Co se týká tradičních Halloweenských her, vracíme se až do dob Keltů, kdy slavnosti byly více zaměřené na oslavu kolem žní. Hry byly hrány s typickým sklizňovým jídlem a často předvídaly, zda se něco nějaké osobě stane - bude se vdávat, bude mít lepší časy… Důležitou roli hrála jablka při většině her a hrají i dnes. Halloweenských her je mnoho. Zde jsou příklady některých z nich :
Bobbing for Apples Nepochybně oblíbená a nejznámější Halloweenská hra ze všech. Necháme plavat jablka ve velké kádi s vodou. Cílem této hry je uchopit jedno z jablek a vyndat ho ven pouze za pomoci úst. Ruce musí být drženy za zády hráče. Kdo to jablko vytáhne má štěstí.
Apple Pass Tato hra může být hrána nejen s jablky ale i s pomeranči. Seřadíme děti do dvou řad, v každé řadě musí být stejný počet dětí. Děti musí přemístit jablko osobě za sebou za pomoci pouze brady. Jestliže někomu jablko upadne, musí tým začít od začátku od první osoby.
Apple Paring Každé dítě si vezme jablko, nůž na ovoce a talíř. Poté musí oloupat své jablko, vyhrává ten, kdo bude mít nejdelší a nejužší slupku.
Ghost Stories V této hře jde o to udělat maximální efekt. Příběh by měl být klasický duší příběh nebo městská legenda. Svíčky, divné nosy a skryté vtípky vytvoří ten pravý strach.

Jack-O-Lantern

Jack-o'-Lantern, symbol Halloweenu
Během bramborové krize v Irsku v 18. století přišlo do Ameriky až 700,000 emigrantů, přinášejíce sebou tradici Halloweenu a používajíce "Jack-O-Lanterns". Podle tradice byla lucerna (angl. "lantern") vyřezávána z tuřínu, brambor nebo červené řepy a se svítícimi uhlíky nebo svíčkou uvnitř. Tyto lucerny představovaly duše zemřelých milovaných bytostí a bývaly umístěny v oknech nebo na verandách, aby vítaly pozůstalé. Také sloužily jako ochrana proti zlým skřítkům.
V Americe ale tuříny nebyly vždy tak dostupné, proto se místo nich používaly dýně. Dýně jack-o-lantern je základní část Halloweenských slavností od Viktoriánské doby a dnes je typickým symbolem Halloweenu.
O původu Jack-o-lantern je mnoho tradic a legend.
Jedna z oblíbených povídek je o irském darmošlapovi Jackovi, dobře známém pro své opilecké podlosti. Jack byl na Halloween opilý tak, že jeho duše začala pomalu opouštět jeho tělo. Ďábel spatřil svou příležitost a přišel si pro něj okamžitě na Zem. Jack byl zoufalý, chtěl se vyhnout svému osudu, prosil ďábla, aby mu povolil ještě poslední drink. Ďábel souhlasil, ale řekl Jackovi, ať si zaplatí své pití sám, protože on peníze nemá. Ale Jack tvrdil, že peníze nemá. Zeptal se proto ďábla, jestli by se na těch 6 pencí nepřeměnil, Jack by zaplatil a ďábel by se pak přeměnil zpátky. Po zvážení se ďábel rozhodl, že Jackovo přání je rozumné, a změnil se na šest pencí. Jack okamžitě popadl minci a dal ji do své peněženky. Ďábel byl uvězněn, začal prosit a pak hrozit. Nakonec se dohodli, že Jack ďábla pustí, když slíbí, že mu dá ještě rok volnosti. Tak se i stalo. Netrvalo dlouho a Jack se vrátil do starých kolejí a opět podlehl alkoholu.
Další Svátek všech svatých se Ďábel objevil a přišel si opět pro Jackovu duši. Jack přemýšlel jak znovu podvést ďábla a uchránit svou duši. Navrhl ďáblovi, že si může vzít jedno z lahodných jablek visících na blízké jabloni. Ďábel ale na jablka nedosáhl, proto mu Jack nabídl, aby mu vlezl na ramena a pro jablko se natáhl. Jakmile byl Ďábel na stromě, vytáhl Jack z kapsy nůž a vyřezal do kmene kříž. Ďábel proto nemohl slézt ze stromu. Rozzuřený a zoufalý nabídl Jackovi dalších deset let, když ho pustí ze stromu. Ale Jack trval na tom, že už si ďábel pro něj nesmí nikdy znovu přijít a on tak bude svobodný. Ďábel nakonec rozzuřeně souhlasil. Jackův život se poté opět vrátil do starých kolejí, ale před dalším Halloweenem Jackovo tělo alkoholu podlehlo a Jack zemřel.
Od brány nebes byl pro podlost v životě odvrácen, ale i Ďábel ho odmítl od brány pekelné, protože mu přislíbil, že už pro něj nikdy více nepřijde a ať se vrátí odkud přišel. Na pomoc dostal Jack od Ďábla žhavou hroudu uhlí, která jej měla provázet jeho cestou. Jack ji vložil do vydlabané řepy a od té doby mu svítila na jeho věčném putování.
Lidé proto dávají jack-o-lanterns na okna a římsy, protože věří že Jack vezme světlo a ochrání je před kýmkoli.

Emo kabelky

25. dubna 2010 v 12:00 | AneTča |  Emo

Emo účesy

25. dubna 2010 v 11:46 | AneTča |  Emo
Vlasy a tvář:
- obarvené nebo přírodně černé vlasy je nutné ostříhat přesně do půlky čela. Nejlépe široké prameny, vepředu, na uších a vzadu;
- bezpodmínečně musí být kotlety;
- vlasy rozcuchané a trčící na všechny strany;
- vlasy na zátylku také zježené a zvednuté;
- podle vkusu možno vzadu vlasy ostříhat hodně nakrátko a vytvořit bodliny pomocí gelu;
- zubatá šikmá patka, klidně s purpurovou kadeří. Patka visí dolů, zakrývá jedno oko a sahá až na tvář;
- skoro vybělený obličej, bledé rty odstínu skoro jako kůže a velmi jasně podmalované oči. Můžou se dokonce naznačit na obličeji černé cestičky jakoby od slzami rozmyté kosmetiky. A můžou se černou tužkou dokreslit i slzičky.
Tip: zatímco vlasy ještě rostou a blíží se délce nutné pro Emo-vzhled, neustále je přičesávajte v tom směru, jaký jste si naplánovali na začátku. Tím «naučíte» vlasy pořád držet potřebný směr.
Účes:
Jedno jestli kluk nebo holka, směle používejte sponky a gel pro dodání zamýšleného tvaru vašemu účesu. V případě, že máte vlnité vlasy, používejte lak na vlasy/gel na jejich «uklidnění» a uhlazení. Kromě toho používejte kvalitní šampon pro zvlhčení vlasů, tak můžete udržet vaše vlasy zdravé a neuškodíte jejich pružnosti a odolnosti. Hodně dobré je použití speciálních napřimujících sponek. Dejte do vlasů co nejvíce sponek anebo nejlépe baret.
Nezapomínejte ale, že nesmíte zacházet do krajností. Mýt si vlasy šamponem nelze každý den, jinak hrozí jejich vysušení a ztráta kvality. Ale stejně tak se nesmí úplně zapomínat na pravidelné mytí mastných a špinavých vlasů.
Emo účes uznává v základě jednu - černou - barvu, ale můžete směle experimentovat s černou v kombinaci s dalšími barvami. Ale nepřežeň to, ať nevypadáš jak šašek. To by nebylo k ničemu.
Tip 1:
Po 3 nebo 4 měsících by už vaše vlasy měly dosáhnout ¾ správné délky a polezou nízko do čela. Jděte ke kadeřníkovi, který ostříhá, opraví a upraví vaše vlasy tak, aby pokračovaly v růstu žádaným směrem a dostávaly správnou formu.
Tip 2:
Nesnažte se obarvit vlasy nepřiřozeně umělou černou barvou, výsledek by mohl být modrofialový. Zkuste raději použít přírodní odstíny černé, nebo v nouzi i tmavě kaštanovou barvu.

Význam růžové barvy

25. dubna 2010 v 11:43 | AneTča |  Barbie
Růžová

Růžová

Symbol něhy, jemnosti a romantické lásky ... ale také nezralosti a naivity. Je označována jako barva srdce a obsahuje jemnější kvality červené.